Takipcisatinalz.com: İnstagram Hesabı Çalınınca Ne Yapılmalıdır?

Fakat hesabınıza mütemadi giriş yaratıcı ve kovuşturulma fail biriyseniz, örneğin 2 güneş önce bakmış olduğunuzda hermadde normalse, bu durumda hesabınızın Instagram tarafından silinme ihtimali bile ortadan kalkıyor. Bu durumda hesabınızın aracısız çhileındığını tespit etmiş olursunuz. şayet hesabınız Instagram tarafından silinmiş olsaydı farklı bir uyarı almış olurdunuz.
Instagram hesabım çhileındı demeden önce son bir denetleme bile arkadaş, kardeş ya da hesabı kovuşturulma fail yakınlarımızdan denetleme esenlamaktır. Samimi başüstüneğunuz kişilere kovuşturulma ettiği kişgelecek gözden geçirmesini, anormal bir kullanıcı adı olup olmadığı sorulabilir. Hesabı hackleyen eşhas çoğu kez kullanıcı adınızı bileğişlemtirmektedir, saldırganların sizin hesabınız sinein belirlediği yeni kullanıcı adını bulmaya çhileışın.
Instagram Hesabı Kesinlikle Hacklenir? Önemli Uyarılar
Instagram hesabınız çhileındı ise bunun başlıca sebepleri şunlardır:

E-eğilimli adresinize mevrut ve Instagram tarafından geldiğini düşündüğünüz uydurmaca e-postalar. Bu e-postalar bilişim dilinde “pishing” olarak adlandırılan ve âdeta Instagram’dan gelmiş izlenimi uyandıran uydurmaca maillerdir. Dikkatli bakılmış olduğunda web bulunak kısmının instagram.com ya da facebook.com olmadığı anlaşılabilir. şayet bu e-postalardan birinde mahal vadi linklere tıklarsanız, saldırganların istediği bilgileri verirseniz şifreniz çhileınabilir.
Izlemçi arttırmak sinein kullanılan web siteleri ya da mobil uygulamalar. Bu web siteleri ve uygulamalar çoğu kez Instagram angajmansı istediği sinein şifrenizi hileırlar. Hesabınızda çift faktörlü doğrulama yoksa kullanıcı adı ve şifrenizi girerek hesabınızı ele geçirirler.
Toplumsal mühendislik. Bu yöntemde bir şahıs şifrenizi çahzetmek sinein size çeşitli oyunlar kurabilir. Örneğin; hesabı çhileınan bir müşterimize tecavüzkâr “DM” ile ulaşıp, kovuşturulmaçi saykaloriı arttıracağını söylemişti. Bunun sinein bile şifresini almıştı. Toplumsal mühendislik, bir kişdüzgün farklı metotlarla inandırma etme yöntemidir. Saldırganlar kişgelecek “hesabın tehlikede” “kovuşturulmaçini arttıralım” gibi sözlerle kandırarak hesaplarını çalabilir.
Çhileınan Instagram Hesabı Kesinlikle Aptal Alınır?
Instagram hesabı çhileınan ya da hacklenen eşhas sinein ne günah ki çok çokça racon bulunmuyor. Instagram tarafından bu mevzuda çok çokça bindi sunulmama nedenlerinden bir tanesi, “hesabım çhileındı” diyerek esasen ayrıksı kişilerin hesabını çalmaya çhileışan kişilerin olması.

1.Erkân: Instagram giriş penceresinde “şifreni mi unuttun” seçeneğine tıkladıktan sonrasında “elektronik posta” “telefon numarası” seçenekleriyle şifre sıfırlama angajmansı almaya çhileışın. şayet şifre sıfırlama angajmansı gelirse derhal şifreyi bileğişlemtirin ve hoppadak ardından “kayıtlı elektronik posta” “kayıtlı çökertme telefonu” kontrollerini esenlayıp hesabı güvene cebin.

Bu yöntemlerle hesabı kurtaranlar deneme ve teşekkürlerini lütfen yorumlara yazsın.

2.Erkân: Instagram hesabınız çhileındığında elektronik posta adresiniz çok önemli rol oynar. Instagram adisyon şifreniz bileğişlemtiğinde veya kullanıcı adınız bileğişlemtiğinde elektronik posta hesabınıza tadil bildirimi hileırsınız. Instagram hesabını çvadi saldırganlar çoğunlukla kullanıcı adı ve e-postayı zaten bileğişlemtirirler. Instagram tarafından geldiğine emniyetli başüstüneğunuz maillerde “kullanıcı adı bileğişlemtirildi” mailine girerek “Kullanıcı adını bileğişlemtiren sen bileğilsen, hesabını güvene hile” ya da bazen “bileğişlemikliği mazi hile” yazan linke tıklayın. Tıkladıktan sonrasında karşınıza şöyle bir görüntülük çıkarsa şanslkaloriız lakin çoğu kez saldırganlar elektronik posta adresini bileğişlemtirdiği sinein sizde bu görüntülük çıkmaz ve dikme olarak “emniyet kodu hile” seçeneği çıkar:

instagram takipçi satın al

İnstagram Hesabı Çalınınca Ne Yapılmalıdır?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir